Filmy podróżnicze

  • Post category:Polska
  • Reading time:7 mins read

Z powodu obecnej sytuacji na świecie nie będziemy publikować tanich lotów na najbliższe miesiące. Dla bezpieczeństwa nas wszystkich #ZostańWDomu…i obejrzyj film podróżniczy!

Nie możecie żyć bez podróży? Zostańcie w domu, przeczytajcie książkę, blogi, obejrzyjcie ciekawe vlogi na YouTube, lub film podróżniczy. Pomoże to w zaleczeniu podróżniczej chandry, a przy okazji ułatwi wybór kolejnej destynacji, kiedy znowu wrócimy do normy. 

Poniżej znajdziecie kilka filmów, które umilą Wam czas spędzony w domu i przeniosą do wspaniałych miejsc.

Wszystko za Życie/Into the Wild (2007)

Okładka filmu Wszystko za Życie

Nasza Ocena 8/10
Filmweb 7,9/10

Opis

W 1992 roku po ukończeniu Uniwersytetu Emory wybitny uczeń i sportowiec Christopher McCandless decyduje się zerwać z dotychczasowym, nudnym życiem. Rozdaje swoje rzeczy, przekazuje swoje oszczędności (24000$) na cele charytatywne i rusza autostopem na Alaskę, aby żyć w dzikiej głuszy. Spotyka go wiele przygód, które na zawsze ukształtują jego życie. (Źródło: Filmweb

Nasza opinia

Ten film jest niesamowity i pozostaje w pamięci na długi czas. To film podróżniczy polecany na każdym blogu, i każdej stronie, musicie go obejrzec! To historia chłopaka, który dzięki zamożności rodziców ma ułatwiony start jako dorosły, decyduje się na porzucenie wszystkich dóbr materialnych i życie w głuszy. Film obrazuje niesamowitą i smutną historię Christophera McCandlessa, ale również piękno i dzikość Alaski. To przez ten film, i książkę Karola i Oli z Busem przez Świat (polecamy ich kanał na YouTube i książki, które są dostępne tutaj, a na ebooki jest obecnie -30%!), Kanada i Alaska stały się naszym największym podróżniczym marzeniem. 

Lost in Translation/Między Słowami (2003)

Okładka filmu Między Słowami

Nasza ocena 7/10
Filmweb 7,4/10

Opis 

50-letni Amerykanin, Bob Harris (Bill Murray) przyjeżdża do Tokio. Zapomniany gwiazdor telewizyjny ma za zadanie nakręcić reklamę. Proste sceny okazują się trudne do realizacji i zdjęcia zaczynają się przedłużać. Do hotelu, w którym mieszka Bob wprowadza się małżeństwo – Charlotte (Scarlett Johansson) i John (Giovanni Ribisi). John jest fotografem i całe dnie poświęca pracy, podczas gdy jego żona nudzi się w hotelowym pokoju. Pozbawiona kontaktu z rodziną i przyjaciółmi Charlotte czuje się samotnie. Zaczyna cierpieć na bezsenność. Po kolejnej nieprzespanej nocy schodzi do baru, w którym spotyka Boba. Okazuje się, że bezsenność nie jest ich jedynym wspólnym tematem. Charlotte i Bob spędzają ze sobą coraz więcej czasu. Między młodą kobietą i doświadczonym mężczyzną rodzi się niezwykła przyjaźń. Ona dopiero szuka swojego miejsca w świecie, on jest na kolejnym życiowym zakręcie. Coraz bardziej się do siebie zbliżają, choć zdają sobie sprawę, że ich uczucie nie ma szans na spełnienie. (Źródło: Filmweb)

Nasza opinia

Bardzo ciekawy film o tym jak różnice kulturowe i językowe mogą utrudnić nam porozumiewanie się ze sobą. Bob Harris (Bill Murray) pracuje w Tokio, mieście z ponad 9 milionami mieszkańców, a mimo tego czuje się samotnie. Chyba każdy z nas był kiedyś na jego miejscu. Uwielbiamy podróże i chcemy zobaczyć w życiu jak najwięcej nowych miejsc, ale jak mówi przysłowie „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”

Choć goni nas czas/The Bucket List (2007)

Okładka filmu Choć goni nas czas

Nasza ocena 7,5/10
Filmweb 7,6/10

Opis

Historia dwóch umierających mężczyzn, którzy pod wpływem szalonych przygód zostają przyjaciółmi. (Źródło: Filmweb)

Nasza opinia

To wspaniała historia o dwóch mężczyznach, którzy bliscy śmierci, decydują się na wykorzystanie ostatnich dni życia na sto procent. Niesamowita i zabawna historia na poważny temat, o ostatnich dniach przed śmiercią. Komedia z podróżą w tle pokazująca jak ważne jest, aby doceniać każdą chwilę w życiu.

Rodzinne Rewolucje/Blended (2014)

Rodzinne Rewolucje

Nasza ocena 8/10
Ocena Filmweb 6,9/10

Opis

Dwoje pozornie niepasujących do siebie samotnych rodziców zbiegiem okoliczności spędza tydzień w tym samym afrykańskim kurorcie. (Źródło: Filmweb)

Nasza opinia

Typowa komedia z Adamem Sandlerem na poprawę humoru. Przy tej ogromnej dawce negatywnych i bardzo smutnych informacji, które docierają do nas codziennie, warto poprawić sobie humor dobrą komedią z wątkiem podróży w tle. To film o niespodziewanej miłości, rodzinie i przyjaźni. Dodatkowo, widzowie przeniesieni są do luksusowego afrykańskiego kurortu. To jedna z moim ulubionych komedii, zdecydowanie polecam!

A Wy, jakie filmy lub seriale polecacie?

 

 

Jeśli sen z powiek spędzają Wam kwestie wykupionych lotów i zwrotów w razie odwołania to zajrzyjcie na nasz post.

Dodaj komentarz