Najciekawsze hotele – TWA Hotel

  • Post category:Bez kategorii
  • Reading time:7 mins read

Zapraszamy Was do nowej serii artykułów o najciekawszych hotelach świata. Pierwszy z nich to TWA Hotel, który znajduje się w TWA Flight Center.

Czym jest TWA Flight Center? 

TWA Flight Center to jeden z terminali na lotnisku JFK w Nowym Jorku. Nie jest on jednak zwykłym terminalem i nawet trochę nie przypomina pozostałych części lotniska. Po raz pierwszy TWA Flight Center zostało otworzone w 1962 roku dla Trans World Airlines (TWA). W 2001 roku terminal został zamknięty dla ruchu lotniczego, aby w 2005, zostać po prostu zabytkiem. Kilka lat później powstały plany, aby na terenie Terminalu 5 powstał hotel. Oficjalnie otwarto go w 2019 roku. Futurystyczny terminal pojawiał się w znanych filmach: Złap mnie jeśli potrafisz, Maratończyk czy Życzenie Śmierci. 

TWA Terminal Hall Główny
Klein Lanza Team / https://kleinlanza.com/2019/05/17/former-twa-terminal-opens-as-jfks-only-on-site-hotel/100-1/

Kiedy wchodzisz do Terminalu 5, TWA Flight Center, przenosisz się do 1962 roku. Już pod głównymi drzwiami stoi lśniący Lincoln Continental, a drzwi główne to wehikuł czasu, który przenosi Cię do lat 60. Pierwsza rzecz, na którą zwraca się uwagę to przestrzeń. Terminal jest ogromny i stylowy. Między ludźmi przechadzają się, ubrane w uniformy z lat 60’, spieszące się na lot stewardessy. W kiosku można „kupić” najnowszą prasę, a w barze wypić wstrząśnięte, niemieszane martini.

Terminal 5 TWA Flight Center
Zdjęcie własnego autorstwa / TWA Flight Center
Lincoln Continental
Zdjęcie własnego autorstwa / TWA Flight Center
Kiosk na terminalu TWA
Zdjęcie własnego autorstwa / TWA Flight Center

Wystawy w TWA Flight Center

Terminal TWA oferuje też kilka wystaw. Znajdziecie tam uniformy, których używały stewardessy linii lotniczych TWA, zaprojektowane przez takie domy mody jak: Valentino, Ralph Lauren czy Don Loper. Poza drinkiem w barze, lub obiadem w Cafe Paris, czas można spędzić w salonie, przeniesionym na Terminal prosto z amerykańskiego domu z lat 60. Znajdzie się też coś dla fanów sztuki, na terminalu przygotowano specjalną wystawę plakatów z tamtych czasów.

Wystawa uniformów TWA Flight Center
Zdjęcie własnego autorstwa / TWA Flight Center

Atrakcje TWA Flight Center

W lutym, dla zwiedzających i gości hotelu, TWA Flight Center przygotowało też lodowisko. Wisienką na torcie, specjalnie dla fanów lotnictwa jest samolot, który latał kiedyś dla linii TWA. Co znajduje się w środku? Możecie zobaczyć, jak wygląda kokpit pilota, ale również napić się drinka, ponieważ samolot to po prostu jeden wielki bar. Z terminalu możecie też zadzwonić do rodziny, ponieważ po obu stronach znajdziecie tam specjalne budki telefoniczne dla gości. A to dopiero część, bo nie przeszliśmy jeszcze do samego hotelu.

samolot na terminalu TWA
Zdjęcie własnego autorstwa / TWA Flight Center
Salon na terminalu TWA
Zdjęcie własnego autorstwa / TWA Flight Center
Salon na terminalu TWA
Zdjęcie własnego autorstwa / TWA Flight Center
Budki telefoniczne na terminalu TWA
Zdjęcie własnego autorstwa / TWA Flight Center

TWA Hotel

Wszystkie pokoje hotelowe umeblowane są, oczywiście, w stylu lat 60 i bardzo dobrze wyciszone. Na dachu znajduje się basen z barem i widokiem na płytę lotniskową. W TWA Hotel możecie skorzystać z największej na świecie siłowni hotelowej. Co więcej, w wolnym czasie wybierzcie się do Twister Room.

Czym jest Twister Room?

To pokój całkowicie wyłożony najpopularniejszą grą lat 60 – Twisterem. Plansze znajdują się na podłodze, ścianach i suficie. 

Twister Room w TWA Hotel
Instagram/@jenrockstyle/TWA hotel

Więcej o hotelu i cenach dowiecie się na stronie, dostępnej tutaj. Ceny są dość wysokie, dlatego my wpadliśmy tylko do TWA Flight Center kilka godzin przed lotem z Nowego Jorku do domu. Jeśli jesteście w Nowym Jorku koniecznie pojedźcie na lotnisko godzinę wcześniej i zahaczcie o to miejsce. Możecie też kupić świetne pamiątki w ich specjalnym sklepie.

Na nas TWA Flight Center zrobiło duże wrażenie, a Wam, jak się podoba?

Jeśli interesujecie się lotnictwem, albo po prostu, chcecie dowiedzieć się jak działa samolot to sprawdźcie nasz poprzedni post.

Dodaj komentarz