Program Lot do Domu. Jak wrócić do Polski?

  • Post category:Loty
  • Reading time:3 mins read

Na dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że we współpracy z linią lotniczą LOT zorganizuje powrót dla Polaków przebywających za granicą w ramach programu Lot do Domu.

człowiek czekający na lot do domu

Gdzie rząd wyśle samoloty?

Premier zapowiedział połączenia z USA, Wielką Brytanią, Cyprem, Irlandią i Maltą. Każdy Polak, który przebywa w innym kraju, a chce wrócić do domu powinien zgłosić zapotrzebowanie na stronie lotdodomu.com. Odbędą się również loty czarterowe.

Jakie będą ceny biletów?

Cena biletów będzie taka sama dla każdego pasażera i częściowo pokryta przez rząd. Kwoty będą się różnić w zależności od kierunku. 

Kto może wrócić za pomocą programu „Lot do Domu”?

Z programu mogą skorzystać obywatele RP, ale również cudzoziemcy zaliczający się do poniższych kategorii:

  1. Małżonkowie Polaków
  2. Dzieci Polaków
  3. Osoby z Kartą Polaka
  4. Osoby upoważnione do pracy lub pobytu stałego w Polsce

Co po powrocie?

Po powrocie każdy będzie musiał przejść obowiązkową, 14-dniową, kwarantannę. Po przylocie należy podać adres, gdzie będzie się ją odbywało. Jeśli nie masz takiego miejsca (w miejscu zamieszkania są inni domownicy, którzy nie uczestniczyli w wyjeździe) zgłoś to, państwo organizuje specjalne miejsca przeznaczone do kwarantanny z których każdy może skorzystać. Ważne, aby przebywać w zadeklarowanym miejscu, ponieważ w każdej chwili Twoja obecność pod podanym adresem, może być sprawdzona.

To nie żarty, zostańmy w domach.

Informacje na temat polityki tanich linii lotniczych przy odwołanym locie znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz